• Schody strychowe

Bezpieczne schody nożycowe i wyłazy strychowe Fakro

Schody strychowe to z całą pewnością nie jest jeden z najbardziej rzucających się w oczy elementów w domu. Lekkie konstrukcje, zamontowane w otworze stropowym, rozkładane są w przypadku konieczności dostania się na nieużytkowe poddasze. Ich dużą zaletą jest wspomniana możliwość składania - nie zajmują przez to na co dzień cennej przestrzeni mieszkaniowej. W naszym sklepie znajdziecie wysokiej jakości schody nożycowe na strych uznanej marki Fakro.

Sprawdzone schody na strych i poddasze od Fakro

Co możemy zaproponować? Przede wszystkim produkty Fakro - schody nożycowe strychowe OLE lub ocieplane. Zdając sobie sprawę, że odległość włazu od podłogi nie zawsze jest taka sama w każdym budynku, sprzedajemy je w rozmaitych wymiarach. Stworzone przez Fakro schody strychowe nożycowe są dodatkowo wykończone w taki sposób, by korzystanie z nich było w pełni bezpieczne. Co jest za to odpowiedzialne? Wszystkie schody dachowe i wyłazy na strych Fakro wyposażono w specjalną antypoślizgową powłokę na stopniach. Dzięki temu nie ma mowy o żadnym poślizgnięciu się, prowadzącym do upadku. Jeżeli poszukujecie schodów strychowych nożycowych - Fakro to doskonały wybór!

A może potrzebujesz czegoś, co pozwoli na zwiększenie estetyki Twoich schodów nożycowych na strych? Dobrze trafiłeś! W naszej ofercie znajdziesz między innymi listwy kryjące PVC, dzięki którym ukryjesz przestrzeń między schodami Fakro a sufitem!

Schody na strych i poddasze - jakie wybrać?

Kiedy stajemy przed koniecznością dokonania wyboru wyłazu strychowego, warto wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Aby można było umieścić takową konstrukcję, konieczny jest ich montaż w otworze stropowym. W większości przypadków podłoga strychu jest ocieplona, chroniąc budynek przed nadmierną utratą ciepła. Otwór na nożycowe schody strychowe przerywa ciągłość izolacji. Warto więc wybrać schody strychowe ciepłe Fakro, posiadające ocieplaną klapę, skutecznie zabezpieczającą powstałą lukę. Jej grubość uzależniona jest od wybranego modelu schodów nożycowych na strych Fakro.

Oczywiście na wybór odpowiednich dla naszego budynku schodów na poddasze Fakro mają również wpływ inne czynniki. Przede wszystkim - szerokość i długość skrzyni schodów odpowiednia do otworu wykonanego w stropie. W przypadku generalnego remontu lub budowy jest to dość prosta sprawa. Jeśli jednak prace zostały zakończone wcześniej, to nożycowe schody strychowe musimy dobierać do istniejącego otworu - a nie na odwrót. Należy również brać pod uwagę samą wysokość skrzynki ze schodami. Strop betonowy, tynkowany tradycyjnie wymaga schodów Fakro strychowych o grubości zbliżonej do niego. Z kolei w przypadku stropów drewnianych powinno stosować się sufit podwieszany. Oczywiście nie wolno również zapominać o odpowiedniej długości samych schodów Fakro po rozłożeniu. Mierzy się ją od sufitu do podłogi, przy czym w przypadku niewykończonego budynku należy brać pod uwagę również fakt, że po wykonaniu jastrychu czy położeniu np. paneli lub płytek wymiary ulegną zmianie.

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Odpowiednia termoizolacja to jedno, jednak nie wolno zapominać o innym istotnym aspekcie podczas wyboru schodów strychowych nożycowych, a mianowicie - o bezpieczeństwie. Rowki, znajdujące się na powierzchni stopni, zabezpieczają stopę w trakcie wchodzenia i schodzenia po drabinie. Należy wspomnieć również o metalowej poręczy, dzięki której użytkowanie chodów strychowych OLE i OLK jest o wiele bardziej komfortowe i bezpiecznie.

Schody i wyłazy strychowe od Fakro

Dlaczego warto zdecydować się na produkty firmy Fakro? Schody strychowe nożycowe na poddasze tej marki cieszą się uznaniem klientów za swoją niezawodność, precyzję wykonania oraz bezpieczeństwo. Schody nożycowe są niezwykle proste w obsłudze, zajmują niewiele miejsca i mogą się pochwalić nowoczesną konstrukcją.

Schody wraz z wyłazem strychowym Fakro to doskonałe połączenie solidności z estetyką. Oczywiście bezpieczeństwo i jakość użytych materiałów zawsze powinna być na pierwszym miejscu, jednak dla osób, które chcą, aby ich przestrzeń nie była zaburzona niepasującymi elementami. Bierze to pod uwagę także producent, firma Fakro. Wyłaz na strych jest dyskretny i świetnie można go skomponować z każdym rodzajem sufitu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą schodów dachowych na poddasze Fakro oraz przydatnych do nich akcesoriów. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz.