• Wyłazy dachowe

Najlepsze wyłazy do dachów

Wyłaz na dach ma do spełnienia przede wszystkim jedną, istotną funkcję - powinien umożliwić szybkie i bezpieczne wyjście na dach w celu dokonania niezbędnych prac - czy to kominiarskich, czy konserwacyjnych. Okno wyłazowe na dach jest niejako połączeniem okna i standardowego wyłazu dachowego. W niniejszej kategorii prezentujemy wysokiej jakości wyłazy dachowe WGT Fakro, będące doskonałym wyborem zarówno w przypadku domów, jak i budynków firmowych.

Proponujemy okna wyłazowe na dach w różnorodnych wariantach pod względem wielkości. Dzięki temu można je odpowiednio dobrać do danej nieruchomości. Co sprawia, że wyprodukowany przez Fakro wyłaz dachowy WGT jest wart swojej ceny? Przede wszystkim w grę wchodzi doskonała wytrzymałość, pozwalająca na przetrwanie ekstremalnych warunków pogodowych. Każde z oferowanych przez nas okien dachowych wyłazowych okaże się odporne nawet w przypadku silnego gradobicia. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem. W przypadku wątpliwości nasi pracownicy chętnie doradzą w doborze odpowiedniego wyłazu na dach płaski!

Funkcje wyłazu dachowego

Jak już wspomnieliśmy okna-wyłazy dachowe służą głównie do umożliwienia przeprowadzania prac na dachach. Nasuwa się tutaj przede wszystkim kwestia przeglądów kominiarskich, które powinno się przeprowadzać przynajmniej raz do roku. W rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2012 roku jest wprost mowa o konieczności montażu wyjścia na dach, czyli okna wyłazowego, w przypadku, gdy budynek ma dwie lub więcej kondygnacji. Jeśli go nie ma, kominiarz ma pełne prawo odmówienia wykonania usługi. Oczywiście okno dachowe wyłazowe może być przydatne także podczas konieczności zamontowania anteny satelitarnej czy - w przypadku znacznej odległości od nadajnika - anteny internetowej. Nie wolno również zapominać o fakcie, iż w momencie, gdy budynek posiada kilka kondygnacji, okno-wyłaz dachowy może być doskonałą drogą ewakuacji w przypadku wystąpienia jakiegoś zdarzenia.

Nowoczesne wyłazy na dach płaski

W ofercie naszego sklepu można znaleźć wysokiej jakości wyłazy do dachów płaskich, ale nie tylko. Dostępne produkty można montować na dachach o kącie nachylenia od 15 do 60 stopni. Niezaprzeczalną zaletą naszych wyłazów dachowych do dachów płaskich jest fakt, iż ich montaż nie sprawia problemów - nie ma konieczności wykonywania wymianów czy nadbitek.

Warto poświęcić jeszcze kilka słów na wykonanie oferowanych w tej kategorii przedmiotów. Wyłazy dachowe Fakro posiadają ościeżnice, wykonaną z sosnowego drewna, które jest impregnowane próżniowo. Skrzydło natomiast wyprodukowano z profilu aluminiowego malowanego proszkowo, wyposażonego od wewnątrz w uszczelkę obwodową. Wyłaz dachowy na dach płaski posiada również możliwość blokowania skrzydła w aż trzech pozycjach, co umożliwia regulowanie wietrzenia pomieszczenia w zależności od aktualnej pogody za oknem. Będąc przy pogodzie - niezwykle ważne jest, aby okno dachowe było odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne, takie jak np. gradobicie. Każdy wyłaz dachowy na dach płaski posiada hartowane szyby, które dadzą odpór zarówno wspomnianym zjawiskom pogodowym, jak i zwykłym uszkodzeniom mechanicznym.

Poza stricte praktycznym zastosowaniem warto także zwrócić uwagę na wygląd okien wyłazowych na dach. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim swego rodzaju elegancją oraz minimalizmem, co pozwoli na dopasowanie tych elementów do każdego budownictwa niezależnie od designu. Dzięki temu można mieć pewność, że wyłazy na dach z naszej oferty są produktami uniwersalnymi.

Wybierz najlepsze wyłazy dachowe od uznanego producenta

Nasza firma starannie selekcjonuje oferowany w naszym sklepie asortyment, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować wysoką jakość proponowanych produktów. Fakro w produkcji wyłazów dachowych z całą pewnością jest wiodącym producentem, od lat wybieranym przez konsumentów, dlatego też to właśnie ich, oraz marek współpracujących wyroby chcemy dostarczać naszym klientom. Ponadto dbamy również o opłacalność, przez co, gdy w grę wchodzą wyłazy dachowe, cena zawsze jest atrakcyjna. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą rozwiać ewentualne wątpliwości, dotyczące oferowanych wyłazów dachowych.