• kołnierz EZV 55*98 do pokryć falistych

ORSUS Transport 99
Brak towaru
285.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność Brak towaru
Waga 5.5 kg
Zostaw telefon

Funkcje kołnierza uszczelniającego

Niezbędnym elementem pozwalającym na prawidłowe zamontowanie okna w połaci dachowej jest kołnierz uszczelniający. Precyzyjnie zaprojektowane, systemowe elementy kołnierza pozwalają na trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Zadaniem kołnierza jest odprowadzanie wody deszczowej i śniegu poza okno oraz zabezpieczenie przed wiatrem. Kołnierze uszczelniające należy stosować do wszystkich okien dachowych FAKRO, zarówno obrotowych (FT, PT), o podwyższonej osi obrotu (FYP, FDY), uchylno – obrotowych ( FPP, PPP, FEP) jak i okien do zespoleń (FT_/D, B__). Powyższe typy okien FAKRO mogą być ze sobą łączone w różnych kombinacjach. Dzięki jednolitej stylistyce oblachowania zewnętrznego okna o różnej konstrukcji mogą być łączone w grupy.
W ofercie FAKRO znajduje się wiele typów kołnierzy uszczelniających, które wykonane są z blachy aluminiowej, zabezpieczonej modyfikowanym poliestrem o wysokiej trwałości i odporności na działanie czynników atmosferycznych. Podstawowym kolorem jest kolor popielato – brązowy RAL 7022, dzięki któremu okno doskonale komponuje się z typowymi kolorami pokryć dachowych.

 

Rodzaje kołnierzy uszczelniających

Ze względu na różnorodność pokryć dachowych, kołnierze uszczelniające do okien dachowych FAKRO podzielone są na grupy w zależności od rodzaju pokrycia i zastosowania. Standardowe kołnierze pozwalają na montaż okna w najpopularniejszych rodzajach pokryć dachowych: płaskich – kołnierze ES, profilowanych – kołnierze EZ i wysokoprofilowanych – kołnierz EH.
Okna dachowe możemy montować w połaci dachowej na trzech różnych głębokościach: N (+3 cm), V (0) oraz J (– 3 cm). W związku z tym kołnierze standardowe dzielimy jeszcze na typy. Ostatnia litera w oznaczeniu tych kołnierzy oznacza głębokość montażu okna. Symbol kołnierzy uszczelniających został rozszerzony o czwartą literę, która oznacza rodzaj materiału z jakiego wykonany został fartuch: P- fartuch ołowiany, A- fartuch aluminiowo- tworzywowy.

Rodzaje kołnierzy uszczelniających

Przykładowo, kołnierz o symbolu EZV-P oznacza:
E - kołnierz uszczelniający,
Z - rodzaj pokrycia,
V - głębokość montażu,
P - ołowiany fartuch.

    

Przykładowo, kołnierz o symbolu EZV-P oznacza:
E - kołnierz uszczelniający,
Z - rodzaj pokrycia,
V - głębokość montażu,
P - ołowiany fartuch.

 

Podział kołnierzy standardowych ze względu na głębokość montażu okna i rodzaj pokrycia dachowego:

 

głębokość montażu okna

Głębokość montażu N Głębokość montażu V Głębokość montażu J     Rodzaj pokrycia dachowego
- ESV ESJ  S Pokrycia płaskie Pokrycia płaskie do 10 mm: papa, gont bitumiczny, łupek
EZN-P EZV-P EZJ-P Z Pokrycia profilowane Pokrycia profilowane do 45 mm:dachówka, blacha profilowana
EHN-P - - H Pokrycia wysokoprofilowane Pokrycia wysokoprofilowane do 90 mm: dachówka, blacha profilowana
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci